Ogrzewanie klimatyzatorem a realny pobór mocy

Ogrzewanie klimatyzatorem a realny pobór mocy

W dniu dzisiejszym miałem okazję odbyć bardzo ciekawą rozmowę z jednym z forumowiczów, który to dogłębnie prześledził naszą stronę zwracając między innymi uwagę na minimalne pobory mocy w trybie grzania dla klimatyzatorów inwerterowych czyli inaczej mówiąc powietrznych pomp ciepła. Na naszej podstronie dotyczącej termomodernizacji podajemy informacje, iż takie urządzenia są w stanie pobierać raptem 90W dając przy tym około 0,5 kW mocy grzewczej odpowiednio do zapotrzebowania. Za pierwszy z brzegu przykład mogą służyć tutaj urządzenia ze stajni Toshiby z serii Super Daiseikai.  Rekomendowany zakres pracy dla tych urządzeń mieści się w zakresie od -25 C do 24 C w sezonie grzewczym! Oznacza to, że w przypadku małych mieszkań czy biur tego typu pompa ciepła jest w stanie bardzo tanio zapewniać nam komfort zarówno latem jak i zimą. Dla większych obiektów stosujemy kanałowe pompy ciepła, których parametry pracy z reguły są nieco gorsze ale w przypadku rozległych instalacji okazują się być najbardziej ekonomicznym wyborem. Bez sensu bowiem wydaje się instalowanie kilku urządzeń typu ściennego, które finalnie okażą się droższe oraz sumarycznie pobiorą więcej energii niż jeden klimatyzator kanałowy.

Poniżej zdjęcia klimatyzatora kanałowego i pobór mocy gdy na zewnątrz panował kilkustopniowy mróz a urządzenie utrzymywało w domu o powierzchni 100 m2 temperaturę na poziomie 22-23C.

klimatyzator kanałowy ogrzewa ile pobiera klimatyzator grzejąc

FacebookPodziel się na Fb

1 Komentarz

  1. Krystian Tarnowski |

    Wiedza, którą ma przedsiębiorstwo, naprawdę imponuje. Śmiało można stwierdzić, że pracownicy firmy są fachowcami w swojej branży. Pracownicy przedsiębiorstwa są świetnie zorientowani w realiach rynku. Gotowość firmy na wprowadzanie nowinek z branży sprawia, że oferta zawsze jest optymalna i aktualna. Zaufanie wobec firmy nie zostało nadużyte w żadnym aspekcie. Stabilność wynikająca ze wzbudzanego przez firmę poczucia bezpieczeństwa niezwykle pozytywnie wpływa na ogólną jakość współpracy. Warto zwrócić uwagę na ofertę firmy. Kompletny pakiet propozycji pozwala zaspokoić oczekiwania niemal każdego kontrahenta

Pozostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *